XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już w najbliższą niedzielę XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierać będziemy na rzecz dzieci ze schorzeniami urologicznymi i nefrologicznymi. Tradycyjnie już na ulicach Gdańska pojawią się specjalnie oznakowani wolontariusze, będzie można wziąć udział w „wośpowych” aukcjach internetowych i przyjść na Długi Targ, gdzie zagrają niekwestionowane gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Na zakończenie oczywiście Światełko do nieba.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbliża się do dwudziestki i co roku bije kolejne rekordy. Podczas ubiegłorocznego finału w Gdańsku udało się zebrać 450 tys. zł. W tym roku cel jest jeden – zebrać jeszcze więcej.

Najgłośniej będzie na Długim Targu. Na scenie, przy Zielonej Bramie, pojawią się dziesiątki muzyków, tancerzy i zaproszonych gości. Start o godz. 14.00. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wkracza w 20-ty rok swojego grania. Nie ma chyba muzyka w naszym kraju, który choć raz nie zagrał dla chorych dzieci. Dlatego w tym roku postanowiliśmy przypomnieć gdańszczanom zespoły, które są z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od samego początku.

Wśród zaproszonych wykonawców muzycy pochodzący z Trójmiasta: Jarek Ziętek Band, Mietek Blues Band czy Golden Life. Wszyscy grają niemal od samego początku z Orkiestrą, a Golden Life brał udział w pierwszym koncercie WOŚP, który odbył się w 1992 roku w klubie Kwadratowa. Na scenie zobaczymy także olsztyński zespół BIG DAY znany z takich przebojów jak “Przestrzeń” czy “W dzień gorącego lata”.

Mocne rockowe brzmienia zespołu IRA od początku wspierają Jurka Owsiaka, a utwór “Nadzieja” stał się jednym z pierwszych orkiestrowych hymnów. To właśnie przy “Nadziei” będziemy oglądać tegoroczny happening “Światełko do nieba”.

Na zakończenie koncertu finałowego pojawi się zespół, który po przerwie powraca na scenę. Ich przeboje z lat 90-tych takie jak “Zanim zrozumiesz”, “Noc księżycowa”, czy “Orła cień” trafiły do kanonu polskiej muzyki pop. VARIUS MANX po czterech latach znów w Gdańsku! Pojawią się również niesamowici tancerze, m.in. duet Kaczorexa i Lipskee\'go – znany szerokiej publiczności z programu “Mam talent”.

Koncert poprowadzą Sławomir Siezieniewski (TVP Gdańsk), Tomasz Galiński (Radio Gdańsk) oraz Arkadiusz Bruliński (na co dzień rzecznik prasowy GPEC – Złotego Sponsora Gdańskiego Finału WOŚP).

icon Zapisz się

do naszego newslettera